google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

eTWİNNİNG Kalite Etiketleri Sertifika Töreni

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü eTWİNNİNG Kalite Etiketleri Sertifika Töreni düzenlendi.

eTWİNNİNG Kalite Etiketleri Sertifika Töreni

İl Milli Eğitim Müdürlüğü 12 Şubat toplantı salonunda gerçekleştirilen törene Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme şube müdürü Cuma Doğan, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim şube müdürü Yunus Haskılıç, Öğretmenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü Ahmet Dertli, Özel Kipaş Ortaokulu Müdürü Mücahit Dağdelen, Fatmalı Yeşilkent İlkokulu müdür yardımcısı Yavuz Gözüdeli, Elbistan Dulkadiroğlu Anadolu Lisesi Almanca öğretmeni Erdal Çelebi, Öğretmenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi İngilizece öğretmeni Derya İnce, Özel Kipaş Orta Okulu öğretmeni Canan Aydoğdu, Fatmalı Yeşilkent İlkokulu ana sınıfı öğretmeniYüksel Arık katıldı. Toplantıda ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE personeli İngilizce öğretmeni Muttalip Nacar, ARGE personeli, İngilizce öğretmeni ve eTwinning Kahramanmaraş il koordinatörü Sebahattin Göktalay katıldı.

eTwinning'de geçtiğimiz dönemde yaptıkları projeler sonucunda Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Twinning Ulusal Destek Servisi tarafından ulusal kalite ödülüne layık görülen öğretmenler, yürüttükleri projeler kapsamında okullarında ve öğrencileriyle gerçekleştirdikleri etkinlikleri ve öğrencilere sağladığı yararları anlattılar.

İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz öğretmenleri tebrik ederek yapılan çalışmaların çok değerli olduğunu, projelerin oluşturduğu motivasyonun tüm öğretmenlerimiz arasında yaygınlaşması ve yeni projelerin ortaya çıkmasına katkıda bulunacağını ve bireysel olarak her öğretmene desteklerini devam ettireceğini söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü şube müdürü Cuma Doğan da öğretmenleri tebrik ederek İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz'a ilimizdeki projeler konusunda sonsuz destekleri için teşekkür etti ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi olarak yerel, ulusal ve uluslararası yeni projelerin ortaya çıkarılmasına yönelik yoğun çalıştıklarını vurguladı.

Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz tarafından "Haritamız Gezer, Biz Öğreniriz" projesiyle Öğretmenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmeni Derya İnce'ye, "eTwinning English Olympics (eTwinning İngilizce Olimpiyatları)" projesiyle Özel Kipaş Orta Okulu öğretmeni Canan Aydoğdu'ya, "Kumbaramda Kitaplarım Var" projesiyle Fatmalı Yeşilkent İlkokulu öğretmeni Yüksel Arık'a ve "Doğanın Sesini Dinle" projesiyle Elbistan Dulkadiroğlu Anadolu Lisesi öğretmeni Funda Öztürk'ü ve okulunu temsilen Erdal Çelebi'ye sertifikaları takdim edildi. Okulların yöneticilerine de okul kalite etiketi levhaları takdim edildi. Program sonunda toplu olarak fotoğraf çekildi.

eTwinning Avrupa'daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur. eTwinning, iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa'daki öğrenme topluluğunun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullarda çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler) yönelik bir platform sunmaktadır. 2005 yılında Avrupa Komisyonunun öğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılan eTwinning, 2014 yılından bu yana AB Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor programı olan Erasmus+'a, sıkı bir şekilde entegre edilmiştir. eTwinning portalına Avrupa Birliği, program ülkeler ve eTwinning Plus ülkeleri dahildir.

Ülkemiz 2009 yılından beri eTwinning'de yer almaktadır ve kayıtlı ve aktif öğretmen sayısıyla, proje sayısıyla ve proje kalitesiyle lider konumdadır. Bugün itibariyle site üzerinde kayıtlı olan 750.867 öğretmenden 180.782'i ve 202.974 okuldan 44.648'ü Türkiye'dendir. Ayrıca, 99.274 projeden 32.824'ünde Türkiye'den öğretmenler yer almaktadır. Kahramanmaraş'tan ise 1162 öğretmen, 471 okul ve 560 proje yer almaktadır.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER