ANAFEN Okulları’ndan Mehmet Akif Ersoy’a Vefa Gecesi

Anafen Okulları, Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerini besteleyerek “Safahatten Şarkılar” isimli eseri ortaya koyan Türk Müziğinin kıymetli ses sanatçısı ve bestekarı Ertuğrul Erkişi’ye “Mehmet Akif Ersoy Özel Ödülü” verdi.

ANAFEN Okulları’ndan Mehmet Akif Ersoy’a Vefa Gecesi

İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü kapsamında, Türk Müziğinin kıymetli ses sanatçısı ve bestekarı Ertuğrul Erkişi’ye Anafen Okulları tarafından ödül verildi. “Mehmet Akif Ersoy Özel Ödülü”nü alan Erkişi’ye ödülünü Samanyolu Yayın Grubu Genel Müdürü Hidayet Karaca takdim etti. Programda Ertuğrul Erkişi 60 kişilik çocuk korosu ile Mehmet Akif Ersoy’un “Zulmü Alkışlayamam” isimli şiirinden bestelediği eserini seslendirdi.

Anafen Yeşilvadi Okulu’nun 60 kişilik çocuk korosu başarılı yorumlarından dolayı Ertuğrul Erkişi’nin beğenisini kazandı.Çocukların hazırladığı Mehmet Akif Ersoy şiirlerinden oluşan şiir dinletisi ise seyircileri duygulandırdı. Mehmet Akif Ersoy’u günümüz gençliğine tanıtan Ertuğrul Erkişi’ye ödül verilen bu anlamlı törende Çanakkale şehitleri de anıldı.

Çok sayıda öğrenci, öğretmen ve velinin katıldığı gece, İstiklal Marşı’nın söylemesiyle sona erdi.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2013, 23:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER