google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

2013-2014 Yılı Mezuniyet Töreninde 3500 Kep Havaya Atıldı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi 2013-2014 döneminde 3500 öğrenciyi mezun etti.

2013-2014 Yılı Mezuniyet Töreninde 3500 Kep Havaya Atıldı
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) 2013-2014 Eğitim Öğretim Mezuniyet töreni coşku ile yapıldı. Yaklaşık 8-10 bin kişinin yer aldığı törene Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe ile birlikte ev sahibi olarak KSÜ Rektörü Prof.Dr. Mehmet Fatih Karaaslan ve eşi, Garnizon Komutanı  Muh.Kur.Alb. Kerim Acar, Jandarma Alay Komutanı J.Alb. Coşkun Doğan, Baro Başkanı Vekili Nuh Karasu, Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Dulkadiroğlu Kaymakamı Metin Maytalman, İl Emniyet Müdürü Ümit Yaşar Adalar, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Rektör Yardımcıları Prof.Dr. İsmail Bakan ve Prof.Dr. Ahmet Tutuş, Fakülte Dekanları, Yüksekokul Müdürleri, Bürokratlar ve Basın mensupları katıldı.

   3.500 öğrencinin mezun olduğu 2013-2014 Eğitim Öğretim yılı Üniversite birincisi Mehmet Fatih Diş yaptığı konuşmanın ardından kürsüye gelen KSÜ Rektörü Prof.Dr. Mehmet Fatih Karaaslan kısa bir selamlamanın ardından şunları söyledi: “ Göreve geldiğimiz ilk günden beri öğrencilerimizi daha iyi şartlarda okutmak için, öncelikle fizik kapasite eksiğimizi gidermek üzere çok gayret ettik. Hastanemizi öngörülenden iki yıl önce hizmete açtık. İlahiyat fakültemiz tamamlanmak üzere. Fen Edebiyat fakültemizde her biri ilahiyat fakültemiz büyüklüğünde olan üç blok hizmete sunuldu. Mühendislik - Mimarlık Fakültesi temelleri atıldı. Yükseliyor. Tüp bebek ve Radyasyon Onkolojisi birim inşaatları ihale edildi.  Bunlara ek olarak Pazarcık Meslek Yüksekokulu ihalesi yapıldı. Kongre kültür merkezi, kütüphane, çarşı ve camiden oluşan Sosyal Alanın tüm birimleri önümüzdeki günlerde ihale edilecek. Bu kompleksle kampüsümüz daha canlı, daha yaşanır hale gelecektir. İlk defa yabancı öğrencilerimiz oldu. Uzaktan eğitimin alt yapısı tamamlandı. Artık uzaktan eğitim öğrencilerimiz de var. Açtığımız yeni bölümlerle eğitim yelpazesi genişledi. Öğrenci sayımız 17.000’ den 26.000’e çıktı. Bundan sonra eğitim kalitesinin daha da artırılması için gerekli alt yapı büyük oranda tamamlandı. Bizleri çok daha güzel günler beklemektedir. Mezun olacak 3.500 öğrencimizle sizleri selamlıyoruz” dedi.

Konuşmasında önce öğrenci velilerine sonra üniversite personeline ve en sonunda da öğrencilere seslenen Prof.Dr. Karaaslan konuşmasına şöyle devam etti: “Sayın Veliler, zorluklar içinde büyüttüğünüz, gözünüz gibi sakındığınız, yine çoğu zaman güçlükler içinde gönderdiğiniz evlatlarınız bugün mezun oluyorlar. Sizleri tebrik ediyorum. Onlarla gurur duyabilirsiniz. Tertemiz geldiler problemsiz bir eğitim dönemi sonrası tertemiz ayrılıyorlar. Onlar bizlerin de evlatları gibiydi. Onların bugün olduğu gibi her zaman sizleri mutlu etmelerini; sizlere hep güzel günler göstermelerini diliyorum.

Sizleri gururla uğurluyoruz.

Değerli Mesai Arkadaşlarım, her zorluğa göğüs gererek, var gücünüzle bu öğrencilerimizi yetiştirme çabası içinde oldunuz. Sizleri de tebrik ediyorum. Bugün sizler de, bu güzel tablonun oluşmasına yaptığınız katkıların, bu yolda gösterdiğiniz gayretin semeresini bu mutluluğa ortak olarak görmüş bulunuyorsunuz. Biz akademisyenler için bundan daha güzel ne olabilir ki? Sevgili Öğrenciler, bazen bitmesini istemediğiniz, bazen de bitmeyecek gibi gelen öğrencilik yıllarınız bugün son buluyor. Bizler bugün yavrusunu yuvadan uçuran kuşlar gibiyiz. Aile ocağından ilk çıkışınız gibi. Sizleri gururla uğurluyoruz. Şimdi hayatınızda yeni bir döneme yelken açmış durumdasınız. İş kuracak, yuva kuracak, çok önemli sorumluluklar üstleneceksiniz. Değerli öğrenciler hiçte kolay olmayan bir dönemin kapısındasınız. Bunu görüyoruz. Ancak şunu da fark ediyoruz ki sizler bu hayata kolayca uyum sağlayabilecek; zorlulukların üstesinden kolayca gelebilecek güçtesiniz. Sizlere güveniyoruz. Sizler her zorlukla baş etmek için gerekli donanım ve yeteneğe sahipsiniz. Biz bu gücünüzü doğru tercihler yaparak kullanmanızı bekliyoruz. Enerjinizi doğru yönlere kanalize ediniz. Danışıp karar verdikten sonra sabırla, yılmadan gayret etmek gerektiğini unutmayınız. Her zaman ama her zaman adil olunuz. İyi şeyler yapınız ama bunu yaparken insanlardan bir şey beklemeyiniz. Böyle yaptığınız iyi şeyler günün birinde size önemli fırsatların kapısını açabilecektir; size güzel şeyler olarak dönebilecektir.
Oyuna gelmeyin, fitneyi önleyin.

Yakın çevremizde yaşananlar bir ülkedeki selametin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Bizler dünyanın bu güzel coğrafyasında, tüm bozma çabalarına karşın, huzur içindeyiz. Biz bu memlekete 1071’ de hep birlikte geldik, bu ülkeyi Çanakkale’ de hep birlikte savunduk, şimdi 2071’ e hep birlikte yürüyoruz. Bu beraberliği bazen etnik çatışmalarla bazen mezhep çatışmalarıyla bozmak isteyenlerin oyununa gelmeyiniz. Bu sizin en önemli göreviniz olmalı. Her fitnenin önüne geçecek her fitneyi önleyeceksiniz. Daha müreffeh daha güçlü Türkiye için çalışacaksınız. Umudumuz budur. Böylece sizde hakkı olanların hakkı’ nı ödemiş olursunuz. Yolunuz açık, bahtınız ak olsun”

Halk oyunları gösterisinin ardından Üniversite birincisine Vali Şükrü Kocatepe, ikicisine Rektör Prof.Dr.Mehmet Fatih Karaaslan ve üçüncüsüne ise Muh.Kur.Alb.Kerim Acar tarafından ödülleri verildi. Fakülte ve Yüksekokullarda dönem birincisi olan Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrencisi Mehmet Fatih Diş ile Meslek Yüksekokullarında dönem birincisi olan Afşin Meslek Yüksekokulu öğrencisi Zeliha Ayben Yurdaer tarafından yaş kütüğüne plaket çakıldı.  Fakültelerinde ve Yüksekokullarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından mezun olan 3500 öğrenci tarafından geleneksen kep atma töreni yapıldı ve yapılan eğlence gece geç saatlere kadar devam etti.
Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2014, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER